ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΓΟΝΕΙΣ/ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ/ΜΑΘΗΤΕΣ/ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ

cropped-93225793_2904513999669850_7732433264568172544_n.jpg

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες/μαθητές/μαθήτριες

Σας ενημερώνουμε ότι οι μαθητές πρέπει να εισέρχονται στις ηλεκτρονικές τάξεις με το πραγματικό τους επώνυμο και όνομα και όχι με ψευδώνυμο. Διαφορετικά δεν θα γίνονται αποδεκτοί στο μάθημα και θα παίρνουν απουσία.

Σας υπενθυμίζουμε οι σύνδεσμοι των καθηγητών (link) είναι αυστηρά προσωπικοί και απευθύνονται μόνο για χρήση από τους μαθητές/τριες. Δεν επιτρέπεται η κοινοποίηση τους στα μέσα μαζικής ενημέρωσης, fb, σε άλλους κ.λ.π.

Επίσης σας υπενθυμίζουμε ότι η καταγραφή της εικόνας ή της ομιλίας άλλου προσώπου κατά τη διάρκεια των δικτυακών μαθημάτων είναι παράνομη και επισύρει αστικές, ποινικές και διοικητικές κυρώσεις.

Στις περιπτώσεις όπου παρατηρούνται δυσλειτουργίες στη σύνδεση, δεν προσμετρώνται απουσίες.

Σημειώνεται ότι μόνο οι εκπαιδευτικοί χρειάζεται να επισκέπτονται την ιστοσελίδα webex.sch.gr ώστε να εισέλθουν στο Webex μέσω του ΠΣΔ. Οι μαθητές ακολουθούν απλώς το σύνδεσμο ψηφιακής τάξης που τους στέλνει το σχολείο.

Για οποιοδήποτε πρόβλημα αντιμετωπίζεται με τα διαδικτυακά μαθήματα παρακαλώ ενημερώστε μας γραπτώς στο email του σχολείου  mail@2gymprevez.pre.sch.gr και θα προσπαθήσουμε να σας απαντήσουμε όσο πιο σύντομα γίνεται δεδομένου ότι υπάρχει μεγάλος  όγκος εργασίας και έλλειψη προσωπικού (λειτουργούμε  με το απολύτως αναγκαίο προσωπικό)(Αριθμ. Πρωτ.: ΔΙΔΑΔ/Φ.69/134/οικ. 21190/13-11-2020 εγκύκλιος)

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.