Το 2ο Γυμνάσιο Πρέβεζας συμμετέχει στο Bazaar του ΕΕΕΕΚ Πρέβεζας

Την Πέμπτη 13 Απριλίου μαθητές του 2ου Γυμνασίου Πρέβεζας συμμετείχαν δραστικά στο Bazaar που διοργάνωσε το ΕΕΕΕΚ Πρέβεζας. Οι μαθήτριες Καρτεζίνη Κωνσταντίνα, Μανίκη Χριστίνα και Μπάζιου Μαρία Λουίζα, καθώς και ο μαθητής Τσούνη Μάριος, όλοι της Γ΄ τάξης, συμμετείχαν δραστικά στην υπέροχη αυτή δράση του ΕΕΕΕΚ, αποδεικνύοντας ότι η συνεργασία και η σύμπραξη συνιστούν οδοδείκτες για μια κοινωνία με οικουμενικό όραμα.

Θερμά συγχαρητήρια στους συγκεκριμένους μαθητές, καθώς και στην κα Σερίφη Αναστασία, Θεολόγο, Σύμβουλο Σχολικής ζωής του 2ου Γυμνασίου Πρέβεζας, που ήταν υπεύθυνη της ομάδας. Στη δράση του σχολείου συμμετείχε ακόμη και η κα Πλακοπίτη Αναστασία, Φιλόλογος του 2ου Γυμνασίου Πρέβεζας με ειδίκευση στην ειδική αγωγή.

collagebbbb11