ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ – ΟΔΗΓΙΕΣ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΣ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ

Αγαπητοί μαθητές,μαθήτριες,γονείς και κηδεμόνες γεια σας.93225793_2904513999669850_7732433264568172544_n
Την Δευτέρα 18-5-2020 θα ξεκινήσουν και πάλι τα μαθήματα σύμφωνα με τις οδηγίες του Υ.ΠΑΙ.Θ.
Οι μαθητές θα προσέλθουν στη σχολική μονάδα εκ περιτροπής.
Συγκεκριμένα την Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή θα προσέλθουν οι μισοί μαθητές κάθε τμήματος και οι άλλοι μισοί την Τρίτη-Πέμπτη.
Το αντίστροφο θα συμβεί την δεύτερη εβδομάδα (25-5-2020 έως 29-5-2020) κ.ο.κ. μέχρι την λήξη των μαθημάτων την 12-6-2020.
Ο χωρισμός των μαθητών κάθε τμήματος σε υποτμήματα θα γίνει κατά αλφαβητική σειρά.
Οι απουσίες των μαθητών/τριών, οι οποίες θα πραγματοποιηθούν μετά την επαναλειτουργία των σχολικών μονάδων, τη Δευτέρα 18η Μαΐου 2020 δεν θα ληφθούν υπόψη για τον χαρακτηρισμό της φοίτησής τους, εφόσον ο γονέας ή κηδεμόνας τους, υποβάλει υπεύθυνη δήλωση, ότι ο/η μαθητής/τρια ανήκει σε ομάδα αυξημένου κινδύνου για νόσηση από COVID-19 ή έρχεται σε στενή επαφή με άτομο του οικογενειακού του περιβάλλοντος που ανήκει στην παραπάνω ομάδα αυξημένου κινδύνου ή ήδη νοσεί. Στις δηλώσεις αυτές θα αναφέρεται η περίπτωση η οποία συντρέχει: «το τέκνο μου ανήκει σε ομάδα αυξημένου κινδύνου για νόσηση από COVID-19» ή «έχω άτομο στο οικογενειακό μου περιβάλλον που ανήκει σε ομάδα αυξημένου κινδύνου για νόσηση από COVID-19 ή ήδη νοσεί».
Η υποβολή των Υπεύθυνων Δηλώσεων πρέπει να γίνει στη σχολική μονάδα από τον γονέα/κηδεμόνα του κάθε μαθητή τις εργάσιμες ημέρες και ώρες 9:00 έως 13:00 ή ηλεκτρονικά, στέλνοντας στο e-mail του σχολείου (mail@2gym-prevez.pre.sch.gr) την Υπεύθυνη Δήλωση υπογεγραμμένη και σκαναρισμένη ή με fax στο 2682023156 ή με κάθε άλλο πρόσφορο μέσο.
Το σχολείο έχει προμηθευτεί αντισηπτικά, κρεμοσάπουνα , χειροπετσέτες κλπ. σύμφωνα με τις οδηγίες του Υ.ΠΑΙ.Θ. Η χρήση μάσκας είναι προαιρετική.
Καλό θα ήταν οι γονείς-κηδεμόνες να αγοράσετε για τα παιδιά σας ατομικά αντισηπτικά , που να τα έχουν στην τσάντα τους για προσωπική χρήση (κόστος περίπου 3 ευρώ).
Οι μαθητές κάθε τμήματος θα προσέλθουν στο σχολείο σύμφωνα με τα παρακάτω.
ΕΒΔΟΜΑΔΑ 18-5-2020 ΕΩΣ ΚΑΙ 22-5-2020
Τμήμα Γ1 ΑΠΟ ΓΙΩΤΗ ΕΩΣ ΚΑΙ ΜΙΚΕΛΗΣ
Τμήμα Γ2 ΑΠΟ ΚΟΤΤΑΣ ΕΩΣ ΚΑΙ ΨΑΛΛΙΔΗΣ
Τμήμα Γ3 ΑΠΟ ΜΠΕΚΙΟΥ ΕΩΣ ΚΑΙ ΧΑΣΑΝΗ
Για οποιαδήποτε πληροφορία καλέστε στο τηλέφωνο 26820-23156 ή ηλεκτρονικά στο email του σχολείου mail@2gym-prevez.pre.sch.gr
Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ                                Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ
ΠΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.