Βιώνω τα συναισθήματά μου

Το 2ο Γυμνάσιο Πρέβεζας: «Βιώνει τα συναισθήματά του»

Την Δευτέρα 4 Μαρτίου στο 2ο Γυμνάσιο Πρέβεζας πραγματοποιήθηκε μια εξαιρετικά σημαντική δράση από την 1η ΤΟΜΥ Πρέβεζας. Οι υπεύθυνες  που μίλησαν εντυπωσιάστηκαν από την υποδειγματική και αξιοσημείωτη ησυχία των μαθητών, τον τεράστιο ζήλο τους για μάθηση, ενώ παράλληλα οι ίδιοι μαθητές του σχολείου εξέφρασαν την επιθυμία να πραγματοποιηθούν αντίστοιχες δράσεις αποδεικνύοντας την φιλομάθειά τους.

Υπεύθυνες της διοργάνωσης ήταν οι καθηγήτριες του σχολείου κα Σερίφη Αναστασία, Θεολόγος, και η κα Τσουμάνη Ελλάς, Φιλόλογος.

Το θέμα ήταν: «Βιώνω τα συναισθήματά μου» και τα παιδιά μάθανε με βιωματικό τρόπο κάποιες τεχνικές διαχείρισης του θυμού.

Στη δράση συμμετείχαν οι επισκέπτριες υγείας, Βασιλική Τσάτση και Ιππολύτη Καρβούνη, και η Κοινωνική Λειτουργός Κυριακή Μερκούρη.

collage41(1)