Το 2ο Γυμνάσιο Πρέβεζας κόβει Πρωτοχρονιάτικη Βασιλόπιτα μαζί με τον κ. Γεωργάκο στο Δημαρχείο

Αντιπροσωπεία μαθητών του 2ου Γυμνασίου Πρέβεζας είχαν την σπάνια χαρά και τιμή να κόψουν την πρωτοχρονιάτικη βασιλόπιτά τους μαζί με τον Δήμαρχό μας, κ. Νίκο Γεωργάκο στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου. Ο κ. Γεωργάκος και ο κ. Αργυρός υποδέχτηκαν τους μαθητές ιδιαίτερα συγκινημένοι, αντάλλαξαν τις πιο θερμές ευχές, όντας πάντα στο πλευρό των παιδιών.

Η αντιπροσωπεία μαθητών αποτελούνταν από το δεκαπενταμελές του σχολείου, από το τμήμα ένταξης και από μαθητές με τον ενεργό ρόλο στο 2ο Γυμνάσιο των πρεσβευτών της παιδείας και του πολιτισμού.

Τα παιδιά συνόδευσαν οι καθηγητές ειδικής αγωγής του 2ου Γυμνασίου Πρέβεζας, κα Αναστασία Πλακοπίτη, φιλόλογος και ο κ. Καραγιάννης Θεοδόσης, Μαθηματικός. Μαζί τους ήταν και ο Διευθυντής του σχολείου, Δρ. Κοσμάς Κοψάρης.